HOKUS POKUS, CZARY MARY ... undefined

HOKUS POKUS, CZARY MARY ...

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary."

W piątek- 30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Zebraliśmy się więc większą gromadą, by wspólnie pobawić się, poczarować i powróżyć. Ten dzień był dniem radosnych zabaw, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania magicznych gwiazdek i kolorowych karteczek. Dzieci uważnie słuchały, co dana wróżba dla nich znaczy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Ponadto spotkanie umilił spektakl pt. ,, Historia żółtej ciżemki" w wykonaniu aktorów teatru ,, Blaszany Bębenek" . W ten dzień pełen magii niespodziewanie zawitali do przedszkola przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy obdarowali wszystkie dzieci opaskami odblaskowymi, aby pamiętały o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wszystkim dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
Maria Majewska