I OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA undefined

I OGÓLNOPOLSKIE DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

W związku realizacją programu "Bezpieczne Przedszkole" przystąpiliśmy do akcji i organizacji dni Bezpiecznego \przedszkola od 12.05. - 15.05.2014 r. Harmonogram zadań do realizacji przewidywał:
Poniedziałek 12.05.14 r. –
• Wprowadzenie dzieci w tematykę Tygodnia Bezpiecznego Przedszkola – uroczysty Apel Inauguracyjny;
• Prowadzenie zajęć z dziećmi w grupach związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach;
• Przekazanie rodzicom ulotek informacyjnych i folderów;
• Powiadomienie rodziców o porannej akcji z Policją " Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku;
Wtorek 13.05.14r. –
• Przeprowadzenie porannej akcji z funkcjonariuszami Policji "Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku"- nagrodzenie rodziców specjalną naklejką Bezpiecznego Przedszkola;
Środa 14.05.14 r.
• Odwiedzenie Komisariatu Policji w Zdzieszowicach – jedna grupa
• Odwiedzenie instytucji użyteczności publicznej na terenie miasta – wręczenie ulotek i wierszyków o bezpieczeństwie;
• Przejście ulicami Zdzieszowic – wręczenie przechodniom wierszyków o bezpieczeństwie;
Czwartek 15.05.14 r.
• Organizacja pikniku na terenie przedszkola z zaproszonymi gośćmi przedstawicielami instytucji państwowych z licznymi atrakcjami dla dzieci: Quiz dla dzieci i rodziców, prezentacja samochodu strażackiego i policyjnego, prawidłowo wyposażonego roweru i stroju rowerzysty itp.

Niestety pogoda nie pozwoliła nam na organizację pikniku, ale w zamian za to odbyło się podsumowanie całej akcji w naszej sali gimnastycznej, gdzie panowie Policjanci pokazali nam jak powinien być wyposażony rower, jak powinniśmy być ubrani aby bezpiecznie jeździć i pod czyją opieką. podsumowaliśmy wiadomości o ruchu drogowym,a na koniec wręczyli wszystkim dzieciom indeksy i paszporty Bezpiecznego Przedszkolaka oraz książeczki o bezpieczeństwie.
29.05.2014
Ilona Grolik