I Praski Międzyprzedszkolny Festiwal Naukowy undefined

I Praski Międzyprzedszkolny Festiwal Naukowy

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych osiągnięciami naszych "Iskiereczek" i nie tylko. 10 maja w naszym przedszkolu odbył się I Praski Międzyprzedszkolny Piknik Naukowy pod hasłem - powietrze wokół nas. Gościliśmy u siebie małych badaczy z praskich przedszkoli wraz z nauczycielami oraz przedstawicieli władz oświatowych.

Dzieciaki dały z siebie wszystko. Eksperymenty i doświadczenia oraz zabawy badawcze przygotowane przez poszczególne zespoły były pomysłowe, świetnie i ze swadą zaprezentowane. Wszyscy, i dzieci i goście, znakomicie się bawili.

Zamieszczone zdjęcie nr 1 przedstawia dzieci w trakcie swobodnego, poza konkursowego eksperymentowania. Ileż skupienia na ich buźkach...
Zdjęcie kolejne to, pokaz "możliwości" powietrza. To niesamowite! Jakie to powietrze jest silne! Największy siłacz na sali nie dał mu rady:-))
Na trzecim zdjęciu chłopiec dostał niełatwe zadanie od koleżanki: posprzątaj ścinki papieru ze stołu bez używania rąk. Poradził sobie z tym arcytrudnym zadaniem wprost śpiewająco! Zadziałał jak odkurzacz - niezłe, prawda?

Można stanowczo stwierdzić, że Festiwal to, zabawa na wysokim poziomie.
Tak trzymać! Praskie dzieciaki! Jesteśmy z Was bardzo dumni. Myślę, że za rok też się spotkamy.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich sympatyków Przedszkola nr 218 "ISKRA" z Warszawy. MG
12.05.2012
Marzena Grzęda