Relacje

Subskrybuj
Ignacy Łukasiewicz - nasz patron.

Ignacy Łukasiewicz - nasz patron.

Ignacy Łukasiewicz – patron Miejskiego Przedszkola nr 4 w MZS nr 1.
…Jakimże pomnikiem uczcić tyle zasług różnorodnych? Jak je przekazać przyszłym pokoleniom do naśladowania?... ( z odezwy Komitetu Założycieli Fundacji Pamiątkowej im. Ignacego Łukasiewicza)
Wiedzą o tym już najmłodsze dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Już od najmłodszych lat uczą się o tym wspaniałym Polaku, mając go za wzór : patrioty, odkrywcy, wynalazcy. Przekazywanie wartości opartych na postaci i działalności Łukasiewicza wynika z koncepcji przedszkola. Naszym celem jest wpajanie przedszkolakom takich wiadomości, które ułatwią im dalszą edukację, pozwolą być dobrymi kolegami, patriotami, małymi odkrywcami ciekawymi świata – tak jak nasz patron.
Rodzice Łukasiewicza wykazali się niezwykłą intuicja wybierając dla swego syna imię Ignacy- z łacińskiego ignis ( ogień) co oznacza mężczyznę o płomiennym sercu. Rzeczywiście, Łukasiewicz całym swym życiem i dokonaniami starał się udowodnić przekazać to co miał najcenniejsze:
 życie – które był gotów oddać za niepodległość ojczyzny,
 wiedzę , którą się chętnie dzielił ze wszystkimi,
 umiejętności dzięki którym był przykładem dla wszystkich,
 pasję , którą potrafił spożytkować dla innych,
 dobro którym się umiał dzielić.
W ramach corocznych obchodów Dnia Patrona dzieci wraz ze Smerfami uczyły się jak tworzyć tajemnicze mikstury, które mają niezwykła moc, jak stawać się odkrywcą krok po kroku ,jak być odważnym, koleżeńskim. Może wśród naszych przedszkolaków jest przyszły ,,Łukasiewicz” , który będzie twórcą jakiejś nowej gałęzi przemysłu lub swoim odkryciem zadziwi świat ?
W podziękowaniu dzieci udały się pod pomnik naszego patrona na Zawodziu , gdzie złożyły własnoręcznie wykonane kwiaty.
My pamiętamy i dziękujemy.
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.