II BIEG  PATRIOTYCZNY undefined

II BIEG PATRIOTYCZNY

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia. Wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w naszym przedszkolu poprzez poznanie symboli narodowych, legend, hymnu i spotkań z ciekawymi ludźmi, szerzącymi takie wartości.
W dniu 07.11.2014r. w Ruchnie odbył się II Bieg Patriotyczny pod patronatem Wójta Gminy Liw, który został zorganizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Imprezę, której celem było: upamiętnienie 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, zorganizowało Samorządowe Przedszkole w Ruchnie. W biegu uczestniczyła również p. Kierownik Referatu Oświaty Katarzyna Chlebny oraz licznie zgromadzeni rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. Uczestnicy biegu otrzymali kotyliony patriotyczne, pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Młodzi patrioci z Ruchny pod pomnikiem Jan Pawła II złożyli biało- czerwone róże i zapalili znicze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

09.11.2014
Małgorzata Hildebrand