III GRUPA NA WYCIECZCE W PARKU MIEJSKIM undefined

III GRUPA NA WYCIECZCE W PARKU MIEJSKIM

Dnia 25 czerwca 2013r. dzieci z grupy III wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Parku Miejskiego im. St. Staszica w Kielcach.

Głównym celem wycieczki było utrwalenie
i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej nas przyrody, życia roślin i zwierząt oraz integracja zespołu dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu, nauki i rekreacji.

Podążając alejkami parku dzieci podziwiały
i rozpoznawały różne gatunki drzew i roślin.
W parku znajduje się bowiem około 130 gatunków drzew i krzewów tworzących drzewostan mieszany. Niektóre z tych drzew liczą ponad 100 lat.
Niebywałą atrakcją wycieczki była ptaszarnia,
w której można podziwiać sporo rzadko spotykanych ptaków: bażanty, kuropatwy, przepiórki oraz pawie. Na rozległym terenie parku znajduje się staw, mający na środku fontannę z ozdobnymi dyszami w kształcie ryb. Dzieci karmiły kaczki
i łabędzie, zapoznały się z ich trybem życia. Kontakt ten wyrabiał w dzieciach postawę łączności z przyrodą oraz aspekt jej ochrony.

Nie zabrakło również zabaw i śpiewu w Muszli Koncertowej, gdzie dzieci choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi artyści na scenie.

Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do restauracji McDonald's na pyszne lody.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń
i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie.

mgr Małgorzata Stańczyk
zdjęcia - Kinga Nowińska