Iluzjonista w przedszkolu. undefined

Iluzjonista w przedszkolu.

20 września, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przybył do naszego przedszkola Iluzjonista. "Czarodziej", bo tak nasz Gość prosił, żeby do niego się zwracać, zaprezentował dzieciom spektakl zręczności palców, dłoni i całego ciała. Pełne zdziwienie towarzyszyło, gdy z pustego pudła Pan wyciągał chusteczki i parasolki. W jaki sposób pieniążki trafiały za nasze włosy, ubranie, czy wylatywały z nosa? Jak mógł płonąć i gasnąć "Podręcznik Iluzjonisty"? A gdy dzieci stawały się Asystentami i same czarowały, tym bardziej można było się zadziwić. Antoś wyczarowywał mnóstwo różdżek, Marysia, Majka i Piotruś malowali zamkniętą książkę. Dzieci długo po spektaklu zastanawiały się, w jaki sposób obręcze można raz oddzielić, a za chwilę, dmuchnięciem - wszystkie połączyć. A jak klatka z kanarkiem mogła sama unosić się w powietrzu? Niech radość, która towarzyszyła spotkaniu, będzie dla dzieci wspomnieniem wrześniowego przedpołudnia spędzanego w przedszkolu.
Renata Kalisz