Imieniny Świętego Mikołaja.

W tym roku Święty Mikołaj obchodził swoje imieniny w gronie Przedszkolaków z Osiedla Niewiadów. Jak na porządną imprezę imieninową przystało dobrej zabawy, śpiewu, tańca i cukierków nie zabrakło. Oprócz zwyczajowego „Sto lat” dzieci przygotowały dla Mikołaja laurki, piosenki, wierszyki i tańce. Starszakom z grupy Rozgwiazd nawet udało się nauczyć Mikołaja nasz narodowy taniec „Poloneza”. Będzie mógł pokazać swoim elfom i pani Mikołajowej, gdy wróci do dalekiej Laponii. A Rekinom w oczekiwaniu na Świętego udało się wykonać wszystkie śmieszne zadania, jakie dla nich przygotował z elfami i rekinowymi ciociami.
Chociaż Mikołaj w grudniu jest niezwykle zapracowany to odwiedził, każdą grupę i wszystkie dzieci oraz pracujące ciocie obdarował prezentami. Na szczęście rózga, którą przygotował dla niegrzeczniuchów okazała się w naszym przedszkolu niepotrzebna.
Święty przekonał nas także, do pomocy zwierzętom ze schroniska poprzez zbiórkę karmy, koców, starych pościeli i innych akcesoriów, które można przynosić do wychowawców w grupie.
wpis edytowano 2018-12-06, 22:38