Inauguracja Punktu Przedszkolnego 2011 undefined

Inauguracja Punktu Przedszkolnego 2011

Dnia 18 listopada 2011 roku odbyła się uroczysta inauguracja Punktu Przedszkolnego Projektu "Akademia Przedszkolaka"współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Placówka mieści się przy Szkole Podstawowej im. gen. pilota Witolda Urbanowicza w Olszance.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Nowinka, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Olszance oraz przedszkolaczki i ich rodzice. Gości powitała Pani Agnieszka Ossowska koordynator projektu, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszance zaprezentowali przepięknie przygotowany występ artystyczny. Następnie Pani Dorota Winiewicz – Wójt Gminy Nowinka i jednocześnie inicjatorka powstania punktu przedszkolnego wyraziła radość z utworzenia przedszkola oraz skierowała do zebranych słowa podziękowania za wsparcie i pomoc. Życząc owocnej pracy na ręce Pani Lidii Arasimowicz – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Olszance ofiarowała przedszkolakom zaczarowanego misia. Słowa uznania dla tej cennej inicjatywy i gratulacje wyrazili także Pan Radosław Mikołajczyk – Przewodniczący Rady Gminy Nowinka i Pan Andrzej Raczyło – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Oddziału w Suwałkach. Ks. Proboszcz Mieczysław Złuska poświęcił punkt przedszkolny oraz pomodlił się o błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i zebranych. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości na poczęstunek.
27.09.2013
Ewelina Zambrowska