INDIAŃSKI DZIEŃ W GRUPIE 8 "Kraina Marzeń Misia Uszatka" undefined

INDIAŃSKI DZIEŃ W GRUPIE 8 "Kraina Marzeń Misia Uszatka"

Ponieważ grupa 8 realizuje podróżniczy projekt edukacyjny pt.: "Świat ciekawi nas." Ostatnio przy temacie Stanów Zjednoczonych Ameryki, "wybraliśmy" się do wioski indiańskiej. Poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego pt: "Indianie", zapoznaliśmy się z wyglądem, zwyczajami
i życiem codziennym w wiosce indiańskiej. Bawiliśmy się wspólnie w zabawę ruchową: "A ram tam tam", po której w radosnym nastroju poznawaliśmy tą grupę ludności.
Zapoznaliśmy się z historią powstania nazwy Indianie. Wiemy, że polowali oni na bizony, dzięki którym mieli pożywienie, a ze skóry tego zwierzęcia szyli sobie ubrania i domy w postaci tipi. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak Indianie ponieważ, skorzystaliśmy z namiotów tipi, obecnych w naszym przedszkolu i po skończonych zajęciach wspólnie się w nich bawiliśmy.
Wiemy już jak wygląda indiański pióropusz, z czego był wykonany i że otrzymywał go bardzo dzielny wojownik, za swoje zasługi. Wielkość i ilość piór w pióropuszu zależała od ilości zacnych czynów wojownika. Był on również talizmanem ochronnym dla Indianina. Rozmawialiśmy o tym czym jest totem oraz oglądaliśmy róże ich rodzaje. Ale chyba najwięcej frajdy sprawiło nam nadawanie sobie indiańskich imion, które dzieci dla siebie losowały, było przy tym naprawdę dużo śmiechu. Wśród imion dla chłopców pojawiły się: "Żelazny Piorun", "Szybka Stopa", "Dzielny Wódz", "Młody Jeździec", dziewczynki natomiast wylosowały sobie imiona "Odważny Ptak", "Młody Kwiat" czy "Kolorowy deszcz."
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci zrobiły z kolorowego papieru i piór własny pióropusz. To był naprawdę ciekawy dzień.
Opracowała: Marta Żołnierczyk
Lucyna Kopek