"Integracja Ty i Ja"

Już po raz kolejny grupa "Bursztynkowych" przedszkolaków, wzięła udział w "Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja". Podczas tak wspaniałego spotkania, dzieci z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie, uczestniczyły w koncercie, spektaklu, happeningu i konferencji. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy pomimo wielu barier, postanowiło żyć pełnią życia, realizując wiele swoich pasji. Głównym celem spotkania, była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, poprzez prezentacje filmów o tematyce i problemach i życiu osób niepełnosprawnych.A co z tej lekcji wyniosły przedszkolaki, a właśnie to , że zawsze należy podążać za swoimi marzeniami, bo bariery i ograniczenia, jak to powiedział jeden z uczestników festiwalu, mamy tylko w głowie...:)
Ania Talewska