IV z wizytą w SP nr 1

W środowy poranek, 20. 11., dzieci z grupy IV C wraz z Paniami, odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową nr 1 we Wrocławiu. Stawiły się tam punktualnie, na specjalnie przygotowaną dla nich lekcję. Jak prawdziwi uczniowie, usiadły w szkolnych ławkach i przystąpiły do rozwiązywania zadań. Musiały wykazać się umiejętnością układania puzzli, rozpoznawania
i nazywania przedmiotów niezbędnych w szkole oraz głoskowania, a także klasyfikowania i liczenia. Jak to w szkle bywa, każde dziecko zostało przywołane do tablicy i odpytane przez panią nauczycielkę. Wszystkie dzieci jednak wspaniale poradziły sobie z zadaniami.
Nagrodą za wykonane ćwiczenia była możliwość zabawy szkolnymi klockami i rysowanie kolorową kredą po tablicy. Dzieci odwiedziły także specjalnego mieszkańca szkoły- krasnala Dobrowka Pierwszego, który swoje imię zawdzięcza patronce szkoły M. Dąbrowskiej.
24.11.2013
Marta Hold-Łukasik