Jagódki w Ogrodzie Doświadczeń undefined

Jagódki w Ogrodzie Doświadczeń

RELACJONUJE: Aleksandra Otczyk

Detektywi na tropie…..
Warsztaty detektywistyczne w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Dzieci z grupy Jagódek uczestniczyły w warsztatach detektywistycznych. Ćwiczenia odbyły się w ramach nowo powstającego projektu zajęć edukacyjnych.
Poprzez kreatywną zabawę w detektywów, przedszkolaki poprowadziły śledztwo, oparte na zagadkowych wydarzeniach i tajemnicach. Dzieci podejmowały kolejne zadania, by w finale wyjaśnić "wielką niewiadomą". Przedszkolaki nabyły umiejętności tropienia przestępców i zbierania materiałów dowodowych śledztwa poprzez zabawę połączoną z rozwiązywaniem łamigłówek. Dzieci miały możliwość rozszyfrowywania tekstu – wskazówki, porównywały odciski linii papilarnych, wykonywały gipsowe odlewy obuwia. W ramach zajęć tworzyły rysopisy, korzystając z metod plastycznych (portret) i burzy mózgów (cechy).

Zagadki i łamigłówki stanowią idealną zabawę dla każdego.
Dzięki warsztatom detektywistycznym dzieci uczą się logicznego myślenia, szybkiego kojarzenia i łączenia faktów, dedukcji oraz sprytu.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA TATY FRANIA ZA ZORGANIZOWANIE WYJŚCIA DLA DZIECI

17.06.2018