JAK DZIECI W PRZEDSZKOLU WIOSNĘ PRZYSPIESZYŁY undefined
Dzień Wierzby

JAK DZIECI W PRZEDSZKOLU WIOSNĘ PRZYSPIESZYŁY

Tradycyjnie przed nadejściem kalendarzowej wiosny przedszkolaki szukają sposobów na jej przyspieszenie. Długo wyczekiwana nowa pora roku jest dla dzieci zwiastunem ciepła i radosnych zabaw na świeżym powietrzu, ale nie tylko.To czas odkrywania tajemnic przyrody.Każdego dnia z początkiem marca dzieci podczas spacerów poszukiwały zwiastunów wiosny, aż pewnego dnia postanowiły zaprosić wiosnę do przedszkola. Zgromadziły nasiona, cebulki kwiatów i zorganizowały ogródek na przedszkolnym parapecie. Mali ogrodnicy wiedzą czego potrzebują rośliny, by rosły i cieszyły swoim pięknem wrażliwe oko małego obserwatora przyrody.
W naszym przedszkolu wiosna już gości na parapecie. Teraz czekamy na wiosnę w przyrodzie.
16.03.2016
Wiesława Wasilewska