Dzień Strażaka

Jak fajnie być strażakiem!!!

Nasze przedszkolaki małymi kroczkami przygotowują się do poznania i wybrania przyszłego zawodu. Poznają je cały rok. Był już policjant, kucharki, lekarka, pielęgniarka i wiele innych, ciekawych zawodów. Tym razem Biedronki, Żabki i Pszczółki razem ze swoimi paniami miały okazję odwiedzić i poznać pracę strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Pile.
Panowie powitali nas i opowiadali: Jak pracuje strażacy? Okazało się, że nie tylko gaszą pożary i pomagają przy likwidacji wypadków samochodowych, ale również niosą pomoc ludziom i zwierzętom na wysokości, w wodzie, na drogach i innych miejscach.
Dzieciaki poznały miejsce pracy i służby strażaków. Ponieważ ich służba jest długa – trwa 24 godziny. to panowie korzystają z pokoi z łózkami, kuchni gdzie mogą przygotować sobie posiłek, łazienek, itp. Przebywając na górze- "w ich domu", w przypadku alarmu, przemieszczają się nie po schodach tylko mają rurę, po której ześlizgują się i już są na dole w miejscu, gdzie przebierają się i ruszają do pracy. Każdy strażak wie co ma robić podczas takiego zdarzenia. Na dole, w garażu stoją różne samochody, nie tylko czerwone. Panowie strażacy pokazali dzieciakom wyposażenie takich aut. Czego tam nie było!!! Ale najciekawsza okazała się możliwość dotknięcia, obejrzenia i przymierzenia hełmu strażackiego.
Nasze przedszkolaki zachwyciły panów strażaków swoim zachowaniem i grzecznością, a w nagrodę miały możliwość obserwacji biegu kontrolnego strażaka Leszka. Strażak Leszek biegnąc z drabiną sprytnie wspiął się na ściankę wysokościową i pomachał dzieciom z góry. Wszyscy nagrodzili pana strażaka brawami.
Starsze dzieciaki podziękowały gospodarzom wręczając przygotowane podziękowanie, a maluszki wykonane przez siebie rysunki.
Takich dni się nie zapomina! Było super!
05.05.2015
Lidia Matysko