Jak obchodzimy Święto Niepodległości – opowiedz o tym dziecku undefined

Jak obchodzimy Święto Niepodległości – opowiedz o tym dziecku

Każdy powinien wiedzieć, kiedy jest Dzień Niepodległości. Święto to przypada 11 listopada – i jest rocznicą odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Warto uczcić ten dzień razem z dziećmi. Przy okazji już od małego można oswajać je z takimi pojęciami, jak ojczyzna i patriotyzm.
W naszym przedszkolu 100-lecie Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy 10 XI. Chcąc uczcić święto narodowe dzieci z grupy 12 przygotowały montaż słowno –muzyczny. Przedszkolaki w galowych strojach i z biało-czerwonymi kotylionami recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Na ten uroczysty dzień dzieci z gr. 2 wykonały samodzielnie kotyliony.
Kotyliony wykonane samodzielnie dzieci miały okazje załozyć w dniu uroczystości 10 XI. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mam nadzieję, że zapadnie on w pamięci moich "Małych Polaków".
OPRACOWAŁA: MIECZYSŁAWA LENDA
22.11.2020