JAK ZIMĄ DBAMY O ZWIERZĘTA - WYCIECZKA DO LASU undefined

JAK ZIMĄ DBAMY O ZWIERZĘTA - WYCIECZKA DO LASU

Leśnik sarnom wyniósł siano
i sól do solniczki,…..
Cisza w lesie coraz głębsza,
pochowały się zwierzęta.
Co też zimą będą jadły?
Czy też o nich ktoś pamięta?
Pan leśniczy dba o sarny
w swej leśnej zagrodzie.
My o ptaki dbać musimy,
lecz w naszym ogrodzie.
S.Szuchowa

Dnia 16 .01.2020r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu w miejscowości Jemieliste. Dzięki uprzejmości leśniczego pana Ireneusza Kucińskiego dzieci dowiedziały się jak w naturalnym środowisku zwierzęta zimą pozyskują pożywienie. Jednocześnie mogły samodzielnie włączyć się w akcję dokarmiania zwierząt. Na spotkanie ze zwierzętami dobrze się przygotowały. Zabrały kosze pełne warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola. Z wielkim zaangażowaniem układały i wieszały karmę dla zwierząt i ptaszków. Przywiezione owoce i warzywa zasypały wspólnie z panem leśniczym cienką warstwą ziemi zabezpieczając je w ten sposób przed mrozem. Wędrując leśnymi ścieżkami w skupieniu nasłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków oraz obserwowały las zimą. Pan leśniczy chętnie odpowiadał przedszkolakom na każde pytanie. Wizyta w lesie przyniosła dzieciom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyła praktycznej wiedzy na temat zimowych potrzeb zwierząt.

16.01.2020
Wiesława Wasilewska