JASEŁKA undefined
Boże Narodzenie

JASEŁKA

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.
W środę 19 grudnia grupa MISIE, w czwartek 20 grudnia grupa Tygryski - postanowiły zrobić miłą niespodziankę swoim rodzicom zapraszając ich na przygotowane pod okiem swoich pań - Katarzyny Pasznickiej i Natalii Kubiak - Jasełka.
Na Jasełka przybyli również zaproszeni goście - dyrektor przedszkola Justyna Maciejewska, Sekretarz Miasta Karina Błaszczyk.
Obydwa przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dzieci rozwijały indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie oraz nabywały odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. K.Płonka

23.12.2018
Katarzyna Pasznicka