Jasełka i odwiedziny Świętego Mikołaja w przedszkolu- 11.01.2018 undefined
Boże Narodzenie

Jasełka i odwiedziny Świętego Mikołaja w przedszkolu- 11.01.2018

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

11 stycznia 2018 r w Samorządowym Przedszkolu w Wyszkowie dzieci wraz z nauczycielkami wystawiły "Jasełka" i odbyło się spotkanie z Mikołajem
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Do wspólnego kolędowania w czasie Jasełek włączyli się rodzice, nauczyciele.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Teresa Żurawicka, która złożyła wszystkim noworoczne życzenia.
W tym dniu też już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w asyście swoich pomocników przybył do Przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze Dzieci powitały gościa piosenkami i wierszami. Nawiązała się wymiana zdań . Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Wspólnie tańcząc, śpiewając przy akompaniamencie muzyko z cd wesoło się bawiły. Na koniec po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu , Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.
Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Po części artystycznej uczestnicy spotkania udali się na słodki poczęstunek.

16.01.2018
Iwona Żukowska