JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU  undefined

idą do stajenki.
Zabiorą ze sobą
wesołe piosenki...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 17 grudnia w sali gimnastycznej, zebrały się wszystkie dzieci oraz pracownicy naszej placówki, oczekując na przedstawienie jasełkowe. Dzieci z grup 5 i 6 latków wspaniale wczuły się w role aniołków, pasterzy, Trzech Króli, Świętej Rodziny oraz dzieci biegnących do stajenki. W pięknych przebraniach, świątecznej scenografii radośnie zaśpiewały kolędy wprowadzając wszystkich w uroczystą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uwieńczeniem jasełek był występ dzieci ze Szkoły Muzycznej w Sławnie.

Po pięknym przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
30.12.2013
Barbara Oleksik