Jasełka Sierszańskie undefined

Jasełka Sierszańskie

Tradycyjnie w okolicach Święta Trzech Króli nasze Przedszkole wystawiło przedstawienie jasełkowe dla rodziców i zaproszonych gości. Wszyscy zasiedli przy stołach nakrytych białymi obrusami, na których przygotowano poczęstunek w postaci kruchych ciastek upieczonych przez dzieci na zajęciach, ciasta oraz chałek, które ufundowała PIEKARNIA ATU z Myślachowic (ślicznie dziękujemy jej właścicielom)
Na widowni obok Rodzin przedszkolaków zagościli: z-ca Burmistrza Trzebini pani Anita Lipnicka-Czyszczoń, państwo radni: B. Dębiec, M. Kokoszka i J. Siemek, H. Henc pani W. Ponisz przewodnicząca KREiI w Sierszy, przyjaciele przedszkola: pani E. Szczęśniak i E. Siemek oraz Koło Gospodyń pod przewodnictwem pani Z. Nowotarskiej.Panie z Koła wystąpiły dla wszystkich obecnych w repertuarze złożonym z kolęd i pastorałek.

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, składając zebranym w imieniu własnym i wszystkich pracowników przedszkola noworoczne życzenia, aby rok 2019 przyniósł same radosne dni pełne zadowolenia ze realizowanych planów i spełnionych marzeń. Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Pani Halina Henc w wierszowanych słowach nawiązała do magicznej mocy Świąt Bożego Narodzenia. Dziękując za przygotowania takiej sympatycznej imprezy przekazała słodkości dla dzieci oraz dla pracowników przedszkola, podkreślając ich zaangażowanie i trud włożony w pracę z dziećmi.
Słowa uznania dla nauczycieli i personelu obsługowego przedszkola skierowała także pani burmistrz Anita Lipnicka. Składając życzenie noworoczne wszystkim zgromadzonym, życzyła przede wszystkim zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu oraz codziennej ludzkiej życzliwości w całym 2019 roku.

Bardzo pozytywnie zmobilizowane przedszkolaki, pięknie wystąpiły dla szacownej widowni zgromadzonej w remizie OSP. Dzieciaczki z przejęciem odegrały wyznaczone role Maryi, Józefa, królów, aniołków, pasterzy i dzieci z rożnych stron świata ku chwale małego Jezusa. Rodzice i nauczycielki przygotowali odpowiednie do roli stroje oraz pomogli maluchom nauczyć się na pamięć wyznaczonych kwestii. Nadia, Agatka i Julia dały popis jako solistki, a na zakończenie obie grupy przedszkolne zaprezentowały się w tańcu.
Za zaangażowanie i aktywność przedszkolaki otrzymały od zaproszonych gości słodycze, które pani Dyrektor obiecała racjonalnie im dozować, zgodnie z przedszkolnym programem profilaktyki stomatologicznej.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za miłą atmosferę oraz "grosik" do kapelusika kolędnika.

Szanownym Gościom, Przedszkolakom, ich Rodzinom oraz całej społeczności za kolędę dziękujemy, zdrowia szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok!
DO SIEGO ROKU!
Wieslawa Dudek