JASEŁKA W WYKONANIU GRUPY 5-6-LATKÓW undefined
Boże Narodzenie

JASEŁKA W WYKONANIU GRUPY 5-6-LATKÓW

Grudzień to radosny okres przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia. Ów nastrój panował również w naszym przedszkolu. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, uczyły się kolęd, ubierały choinkę. Następnie dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowywały dla rodziców i przedszkolaków z innych grup przedszkolnych świąteczne Jasełka.
Dnia 14.12.2017r. 5-6-latki przedstawiły historię narodzin Jezuska najmłodszym przedszkolakom i ich wychowawczyniom, natomiast dzień później - 15.12.2017r. dzieci pod kierunkiem nauczycielki: Elżbiety Mariuszyc przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i najbliższych członków rodziny. Przedszkolaki w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, odgrywały swoje role najpiękniej jak potrafiły. Przedstawienie podobało się wszystkim, a gromkim brawom nie było końca. Na zakończenie spektaklu nie zabrakło życzeń i upominków dla rodziców od dzieci i wychowawczyni.
Po Jasełkach - wśród świątecznych dekoracji, w blasku świec i światełek choinkowych w grupie Ekoludków odbyło się spotkanie opłatkowe. Po wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dzień ten dał nam odczuć, że już wkrótce przyjdzie na świat Boże Dziecię.

Kolęda "Gdy się Chrystus rodzi" w wykonaniu Maryi na dzwonkach diatonicznych

Opracowała: