Jaskinia Nietoperzowa, Pszczółki, 03.10.2013 undefined

Jaskinia Nietoperzowa, Pszczółki, 03.10.2013

3 października gr. VI (Pszczółki) wybrała się na wycieczkę do Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach zorganizowaną przez Państwa Krzyżan, rodziców Alinki i Stasia.
Na miejscu dzieci przywitał pan przewodnik, który opowiedział historię powstania jaskini oraz kilka ciekawostek z nią związanych (na terenie jaskini kręcono film "Ogniem i Mieczem").
Dzieci nie mogły się jednak doczekać, kiedy zobaczą jaskinię, więc gdy tylko byliśmy gotowi wyruszyliśmy zobaczyć jak naprawdę wygląda jaskinia.

W środku jaskini dzieci oglądały skały, żłobienia, pozostałości po zwierzętach (kości hien, niedźwiedzi). Największe jednak wrażenie zrobiły na przedszkolakach małe nietoperze nocujące w jaskini. Wszyscy chętnie im się przyglądali i sami wyszukiwali w jaskini.

Sylwia Gurgacz
15.10.2013