JEMY ZDROWO, KOLOROWO... undefined

JEMY ZDROWO, KOLOROWO...

"Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki."

Ważnym zadaniem wychowania przedszkolnego jest promowanie zdrowego odżywiania. Realizacja tych zadań wymaga starannego doboru metod i form pracy oraz środków dydaktycznych. Nauczyciele w przedszkolu uczą i pokazują, jak należy się odżywiać by być zdrowym.

" Jemy zdrowo, kolorowo" tak brzmiał temat zajęcia, które odbyło się 14.03.2014r. w naszym przedszkolu. Z wielkim zaciekawieniem i zapałem przedszkolaki z grupy " Skrzaty" pod kierunkiem Pani Jolanty Romanowskiej i z pomocą Pani Urszuli Kordasz przygotowywały koreczki owocowo-warzywne. Przedszkolaki poznały zasady higieny podczas przygotowywania posiłku oraz musiały wykazać się umiejętnością posługiwania się przyrządami kuchennymi. Wyposażone w profesjonalne akcesoria i ubrane w niezwykle urocze fartuszki z prawdziwą radością przystąpiły do komponowania smacznych koreczków. Efekt końcowy pracy "małych kucharzy" był zdumiewający. Podczas tworzenia smacznych, a zarazem zdrowych potraw wszystkim dzieciom dopisywały wspaniałe humory. Po pracy nastąpiła degustacja.
Koreczki nie tylko pięknie wyglądały, ale wszystkim bardzo smakowały.
Mniam! Mniam! Mniam!
14.03.2014