JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA undefined

JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA

Dzieci z grupy I "Wesołe Pajacyki" wybrały się w październiku 2019 roku na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Krakowie.
Ten dzień przywitał nas słoneczną, piękną pogodą, która zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Przedszkolaki mogły podziwiać ferię ubarwionych drzew rodzimych gatunków i tych egzotycznych. Dzieci dowiedziały się, co to jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedziały się też czemu służą tabliczki zawieszone przy roślinach i skąd pochodzą dane rośliny. Rozpoznawały niektóre gatunki roślin. Wielkie zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły rośliny owadożerne a także szklarnie z kaktusami.
W szklarniach kusiły nas owoce egzotyczne; pomarańcze, cytryny, limonki, mango i banany.
Wycieczka do ogrodu botanicznego to nie tylko zapewnienie dzieciom pobytu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim uwrażliwianie na piękno przyrody i jej różnorodność poprzez bezpośredni z nią kontakt, to poznawanie wybranych gatunków roślin chronionych w Polsce. Poprzez kontakt z przyrodą dostarczanie wiedzy na temat podstawowych pojęć ekologicznych oraz kształcenie umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Przedszkolaki dzięki takim wyjściom kształtują umiejętności dobrego wypoczynku w czasie obcowania z przyrodą na wycieczkach i zajęciach terenowych.
28.12.2019
Wiola Jadach