Jesienna wyprawa do lasu. undefined

Jesienna wyprawa do lasu.

Nasze przedszkole współpracuje z Nadleśnictwem Jeleśnia. Wycieczki do lasu nauczycielki organizują w różnych porach roku, dzięki czemu dzieci mogą zaobserwować cykliczność zmian następujących w przyrodzie. Las, to miejsce, gdzie można najłatwiej zaciekawić dziecko otaczająca przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację przyrody łatwiej jest dziecku poznawać ten tajemniczy świat zwierząt i roślin.
22 października wszystkie dzieci z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do lasu- do Kiełbasowa. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Przedszkolaki z ciekawością obserwowały las w jego jesiennej krasie. Po drodze dzieci słuchały ciekawych opowiadań pani Karoliny Morkisz o lesie i jego mieszkańcach.
Gdy już poznaliśmy wiele ciekawostek i troszkę się zmęczyliśmy pani z Nadleśnictwa zaprosiła nas na specjalną polanę, na której było przygotowane miejsce do rozpalenia ogniska, a w nim panie upiekły dla nas kiełbaski i podały ciepłą herbatkę do popicia. Było pysznie, palce lizać.

26.11.2013
Ewelina Kaprak