Jesienne wierszowanie i pląsy w grupie V. undefined
Dzień Zwierząt

Jesienne wierszowanie i pląsy w grupie V.

Nie tylko pracowita jesień, również pracowite starszaki z grupy V tej jesieni. Wykorzystując wiadomości przyrodnicze, własne obserwacje dotyczące tej pory roku oraz własne umiejętności, przygotowały program o tematyce przyrodniczej i zdrowotnej, który to przedstawiły szerszej publiczności. Publicznością byli: młodsi koledzy w przedszkolu, rodzice, dzieci w żłobku, koledzy z łódzkiego przedszkola, pensjonariusze w DPS w Głownie, koledzy z Zespołu Szkół w Popowie oraz koledzy z Miejskiego Przedszkola nr2 w Głownie. Mali aktorzy dobrze sprawdzili się w interpretacji wiersza w formie teatrzyku kukiełkowego ,,Rozmowa warzyw" oraz w inscenizacji wiersza ,,Katar’. Lubiący balet sprawdzili się w balecie w aranżacji piosenki o jesieni, lubiący taniec ludowy w piosence o kiszeniu kapusty itp.. Główną rolę miała jednak pani Jesień, która najpierw wysłuchała o sobie artystycznego programu, a na koniec obdarowała wszystkich swoimi darami, były to jabłka i orzechy.
Wszyscy świetnie się bawili i z chęcią kosztowali jesiennych darów.

Bożena Florczak
Beata Janiak