"Jesienne  wierszowanie"- wyłonieni  zwycięzcy. undefined

"Jesienne wierszowanie"- wyłonieni zwycięzcy.

"Opadają liście, czas snuje się mgliście,
świetliście, anieliście,
liście, liście, liście..........."
Tymi kilkoma słowami na temat jesieni rozpoczął się Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. "Jesienne wierszowanie" zorganizowany 27 listopada w przedszkolu w Lusławicach . Cele konkursu to:
Nawiązanie współpracy między placówkami, integracja dzieci.
Wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.
Dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich
Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.
Popularyzacja literatury dziecięcej.
Rozwijanie zdolności recytatorskich.
Uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Propagowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego z dzieckiem
Pogłębianie współpracy między przedszkolem a rodzicami.
Pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola
Dzieci występujące w konkursie reprezentowały swoje grupy zmagając się o laur zwycięzcy i miano "Mistrza recytacji". Uczestnicy prezentowali wiersze o tematyce jesiennej. Przed jurorami stanęło trudne zadanie. Mieli oni dokonać oceny, której podlegało: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom artystyczny prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany i dlatego trudno było dokonać wyboru najlepszego recytatora. Decyzją jury w składzie przewodnicząca – Dyrektor GZOSiP w Zakliczynie Pani Małgorzata Jaworska oraz członek - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie Pani Romana Nosek po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznało: I miejsce zajął –Wiktor Hajduk z grupy 5 latków reprezentujący Przedszkole Publiczne w Lusławicach recytując wiersz Stanisława Pagaczewskiego "Odlot szpaków", II miejsce –Kamila Pawłowska , która zaprezentowała wiersz D.Gellner " Jesień u fryzjera" reprezentująca Przedszkole Niepubliczne pw. Św. Rodziny w Zakliczynie III miejsce- Aleksandra Nosek z przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie recytując wiersz B.Lewandowskiej "Kolorowy bukiet" .
Z grupy trzylatków
I miejsce zdobyła Martyna Pawłowska z Przedszkola Niepublicznego pw. Św. Rodziny w Zakliczynie recytując wiersz " A to kapelusz" H.Ożogowskiej
II miejsce zajęła Agatka Świerczek z Przedszkola Publicznego w Lusławicach , która zaprezentowała wiersz B.Mrozowskiej Pt. "Kolorowa jesień"
III miejsce zajęli Jakub Jamka z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie recytując wiersz H. Zdzitowieckiej "Jeż" oraz
Oskar Nijak z Przedszkola w Wróblowicach prezentując wiersz H.Behlerowej " O zielonym jeżu".
Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia.
Krzysztof Krakowski, Gabriel Kumorek, Patrycja Michalin, Martyna Fijor, Jakub Nowak.
Występom małych artystów przyglądali się rodzice a także koledzy i koleżanki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Jako organizator konkursu, chcę podziękować wychowawcom
i rodzicom , za trud który włożyli w przygotowanie swoich pociech do konkursu.

Dziękuję szanownemu jury za to, że zechciało poświęcić swój czas by w sposób właściwy wyłonić laureatów konkursu oraz Pani Dyrektor Przedszkola za wsparcie podczas organizatorskich zmagań.

Jesień"
Gdy liście z drzewa opadną

I kwiatów jest już mało…

Jesień osiąga dojrzałość