Jesienny spacer undefined

Jesienny spacer

Korzystając z pięknej pogody, przy promieniach jesiennego słońca przedszkolaki małe i duże z Samorządowego Przedszkola w Izbicy oddział w Tarnogórze wybrały się na spacer do pobliskiego parku, by zaobserwować zmieniającą się przyrodę. Dzieci mogły podziwiać jak wygląda polska jesień. Kolorowe liście szeleściły pod naszymi stopami zachęcając do zabawy. Dzieci utrwaliły swoje wiadomości dotyczące drzew, liści i owoców. Podczas spaceru słuchaliśmy śpiewu ptaków. Pani Edytce udało się znaleźć kilka grzybów jadalnych. Najpiękniejsze "skarby jesieni" zostały umieszczone w kąciku przyrody i posłużą nam do wielu ciekawych zabaw. Dzieci miały okazję przejść "ścieżką zakochanych".
Spacer był również dobrym sposobem utrwalenia umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale uśmiechnięci.
12.10.2012
Edyta Wilgocka-Pawlak