Jesienny spacer do parku undefined

Jesienny spacer do parku

Jednym z ważnych zadań, które spełniają nauczyciele przedszkoli jest budzenie u dzieci zaciekawienia otaczającym światem. Młodsze dzieci nie zwracają jeszcze tak dużej uwagi na to, co dzieje się wokół nich. Dlatego należy im stworzyć warunki poznawania świata poprzez obserwacje, doświadczenia, zabawy. Bardzo dobrą okazją do rozwijania ciekawości u dzieci są spacery i wycieczki.
Nasze przedszkolaki postanowiły wykorzystać sprzyjającą jesienną aurę i wybrały się na spacer do parku. Z wielką ciekawością obserwowały różnobarwne drzewa: kasztanowca, klonu czy dębu. Wyszukiwały i zbierały listki o ciekawych kształtach i kolorach, aby później udekorować nimi swoje sale. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy wśród opadłych, pachnących liści.
M. Dżon, L. Szkudlarek
22.10.2013