'Jestem czysty i zdrowy" Spotkanie z pielęgniarką w maluchach undefined

'Jestem czysty i zdrowy" Spotkanie z pielęgniarką w maluchach

Maluszki odwiedziła pani pielęgniarka. Rozmawiając z dziećmi przekazała im informacje dotyczące zdrowego odżywiania się, znaczenia witamin w życiu człowieka oraz konieczności przebywania na świeżym powietrzu. Opowiedziała o znaczeniu szczepionek i strzykawkach "bez igieł". Teraz maluchy nie boją się zastrzyków. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom jak należy opatrywać stłuczone kolana lub skaleczone palce. Używała do tego bandaży i malutkich plasterków dla dzieci. Przekazała wiedzę dotyczącą prawidłowego oczyszczania nosa i używania chusteczki higienicznej. Chętnym dzieciom zmierzyła ciśnienie.
Motywując dzieci do dbałości o swoje zdrowie uświadomiła im konieczność częstego mycia rąk zwłaszcza przed spożywaniem posiłków. W tym celu zaprosiła dzieci do łazienki i pokazała kolejne etapy mycia rąk mydłem.
Na zakończenia spotkania poinformowała dzieci aby nie przebywały w zadymionych pomieszczeniach, ponieważ dym z papierosów ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka a jeżeli chodzi o dzieci ,to bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój.
Dlatego prośba do rodziców aby chwile z papierosem i dymkiem spędzali sam na sam.
Marzenna Mańko

01.03.2013