„Jestem Polakiem i Europejczykiem”- grupa II

Dzieci z grupy II podczas zajęć o tematyce „Jestem Polakiem i Europejczykiem” realizowały kolejną część Bliżej przedszkolnego projektu edukacyjnego „Poszukiwacze Przygód – w Krainie Orła Białego”- przedszkolaki zostały zapoznane z flagą, godłem oraz mapą Polski, rozpoznawały kolory na mapie- wskazywały niziny, wyżyny, góry, zaznaczały na mapie rzekę Wisłę, oraz wskazywały wybrane miejsca/miast na mapie (Kraków, Bochnia, Rzezawa, Warszawa, Gdańsk, Poznań i ich charakterystyczne budowle). Oglądały widokówki z różnych miejsc w Polsce.
Mrówki nie zapomniały o kolejnym zadaniu Kodomaniaków- układały sudoku, z zabytkami i charakterystycznymi punktami w wybranych miastach.
Wykonały piękne prace plastyczne- flagę Polski. Na zakończenie dostały kolejny medal, który wkleiły do książeczki poszukiwacza przygód.
wpis edytowano 2018-05-06, 22:21