Już niedługo będę uczniem undefined

Już niedługo będę uczniem

Dzieci 6-letnie już niedługo zostaną uczniami. W związku z tym 20 czerwca 2013r. grupa 5-6-latków wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 3.
Klasa III"a" wraz ze swoimi wychowawczyniami przywitała przedszkolaków już na schodach szkoły. Następnie uczniowie zaprowadzili gości do swojej klasy, gdzie zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie dla dzieci. Trzecioklasiści śpiewali piosenki oraz przygotowali zagadki o tematyce szkolnej, za których rozwiązanie przedszkolacy dostawali nagrody (cukierki). Po części artystycznej nastąpiło zwiedzanie szkoły. Uczniowie oprowadzili swoich gości prowadząc ich do biblioteki, gabinetu pielęgniarki szkolnej, sali gimnastycznej, pracowni komputerowej oraz sklepiku szkolnego. W czasie wycieczki dzieci poznały również poznały Panią Dyrektor Szkoły. Wycieczkowicze na koniec stwierdzili, że chcą już iść do szkoły i że podoba się im w niej.
Na pożegnanie dzieci z przedszkola zaśpiewały swoim starszym kolegom piosenkę o wakacjach oraz wręczyły kwiaty. Natomiast uczniowie podarowali dzieciom ołówki. To była bardzo udana wycieczka.
26.06.2013
Mariola Woźniak