Kącik wędrującej książki. undefined

Kącik wędrującej książki.

Zapraszamy Państwa do udziału w akcji"Kącik wędrującej książki", która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dla zainteresowania dzieci czytelnictwem organizujemy w naszym przedszkolu miejsce wymiany książek. Inspiracją do jej stworzenia jest akcja pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonym miejscu, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym wyznaczonym do tego miejscu.Aby akcja mogła się rozwinąć prosimy Państwa, by każdy kto posiada w domu zbędną książkę podarował ją do naszego "Kącika wędrującej książki". Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wezmą udział w akcji i wzbogacą kącik swoją literaturą. Kącik wędrującej książki" będzie znajdował się na przedszkolnym korytarzu i można wzbogacać go w każdej chwili.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje regulamin:
1. Z "Kącika wędrującej książki" mogą korzystać dzieci i osoby dorosłe.
2. W kąciku książki wybierasz sobie sam.
3. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki zastąp puste miejsce po niej inną książką.
4. Jednorazowo możesz pożyczyć jedną książkę na maksymalnie 2 tygodnie.
5. Pamiętaj, że jesteś za nią odpowiedzialny.
6. Szanuj ją zatem tak, jakby była to Twoja własna książka.
7. Nie wydzieraj z niej kartek, nie poplam, nie zaginaj rogów.
Poprzez "Kącik wędrującej książki" mamy nadzieję, ze dziecko w naszym przedszkolu nauczy się dzielić swoją własnością, zainteresuje się czytelnictwem, będzie korzystało w czasie wolnym z książki i przestrzegało powyższych zasad (regulamin).
Rozpal w swoim dziecku miłość do czytania książek, które rozwijają ich zainteresowania i pasje, kształtują w nich poczucie własnej wartości wyrabiają motywację do działania.
Ewa Kowalewska