Kąciki zdrowego odżywiania ... undefined

Kąciki zdrowego odżywiania ...

Wszyscy chcemy, by nasze dzieci rozwijały się zdrowo. Jednym z ważniejszych zadań profilaktycznych zapobiegania wielu chorobom jest wykształcenie od najmłodszych lat nawyków zdrowego odżywiania dzieci. Taką właśnie akcję prowadzimy aktualnie w naszym przedszkolu. Oprócz nauczycieli i dyrekcji zaangażowane są w nią kucharki oraz pani intendentka. Dzieci zapoznają się na zajęciach z piramidą zdrowego żywienia i mamy nadzieję, że dobrze zaszczepimy pierwsze ziarenka myślenia typu "wiem, co jem". Oczywiście, w tym procesie powinni nas wspomóc rodzice. Stąd w przedszkolnych szatniach pojawiły się okresowo "Małe kąciki zdrowego odżywiania", które mają uwrażliwić rodziców naszych przedszkolaków na ten ważny problem. Porozmawiajmy z dziećmi, pobawmy się z nimi w kuchni. Na pewno warto!
29.03.2015
Maria Kurzok