Kapela "Zaboracy" u Słoneczek undefined

Kapela "Zaboracy" u Słoneczek

15 kwietnia Słoneczka gościły w przedszkolu panie z Kapeli "Zaboracy". Dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą Kaszub, obejrzały teatrzyk przygotowany przez panie z kapeli, poznały znaczenie kolorów w hafcie kaszubskim, oglądały strój ludowy oraz przedmioty zdobione motywami kaszubskimi. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom granie na diabelskich skrzypcach oraz śpiewanie utworu "Kaszubskie nuty". Słoneczka w ramach podziękowania za przybycie do przedszkola Kapeli "Zaboracy" zatańczyły kaszubski taniec "Szewiec". Bardzo dziękujemy paniom: Irenie Peplińskiej, Danucie i Marcie Miszczyk za przyjęcie naszego zaproszenia oraz przybliżenia przedszkolakom kultury kaszubskiej, z którą związany jest nasz region.
18.04.2016
Magdalena Osowska