Kapelusz Pani Jesieni

W dniu 3.10.2015 roku w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Scena w przedszkolu” zorganizowałyśmy angażując rodziców II odsłonę

TEATRU W PLENERZE pt. „Kapelusz Pani Jesieni”

Scenariusz i reżyseria – Izabela Ptak

Plenerem i sceną zarazem był park im. Staszica w Częstochowie.

Do obsady przedstawienia zaangażowałyśmy mamusie 3-latków.

OBSADA:

Pani Jesień – pani Ola Ociepa mama Antosia z gr. I,

Wiewiórka – pani Karolina Kowalska – mama Mikołajka z gr. I,

Muchomorek Wacuś – pani Kasia Kuziorowicz – mama Igusi z gr. II,

Muchomorek Jacuś – pan Kuba Kuziorowicz – tatuś Igusi z gr. II,

Niedźwiadek Tadziu – pan Damian Rorat – tatuś Jaśka z gr. I

Biedronka Marysia – pani Sylwia Pawlak – nauczyciel z gr. II

Krasnal Hałabała – pani Izabela Ptak – nauczyciel z gr.I

Fotograf Gerwazy– pani Magdalena Kałuża– nauczyciel z gr. II

Czarnoksiężnik teatru Biała Maska - pan Robert Szewczyk - tatuś Grzesia z gr I
W projekcie uczestniczyły dzieci z grupy I i II.

Dzieciaki z grupy I i II wraz z rodzicami spotkali w parku Krasnala Hałabałę, Biedronkę Marysie, naszą panią Dyrektor Wandzie oraz swoich przyjaciół, początku zza drzewa wyskoczyła wiewiórka Kasia, później wyrosły przed nami dwa muchomorki, Wacuś i Jacuś. Ruszyliśmy na poszukiwanie niedźwiadka Tadzia, który prawie już zapadł w sen zimowy na szczęście udało nam się go obudzić. Następnie ze śpiewem ruszyliśmy naprzeciw PIĘKNEJ JESIENI, która chodziła sobie alejkami parku w pięknym kapeluszu, z koszem kasztanów i żołędzi. Wszyscy profesjonalnie odegrali swoje role. Zatańczyliśmy razem w cudownym blasku słońca. Dzieci były zachwycone kolorami jesieni. Zbieraliśmy kasztany, liście, dzieci uganiały się za wiewiórką i ścigały się z Hałabałą, a niedźwiadek Tadziu rozbawił nas swoim ogonkiem, było wesoło, odwiedziliśmy również dzikie kaczki. A nasz fotograf miał w tym dniu taki jogging, że szkoda gadać, tak biegał za nami napstrykał nam mnóstwo zdjęć to tylko niektóre z nich.

To były cudowne chwile a TEATR W PLENERZE okazał się kolejny raz rewelacją. Wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu a szczególnie Rodzicom– DZIĘKUJEMY!

Do zobaczenia za rok.
wpis edytowano 2015-10-06, 19:28