KAWAŁEK SZTUKI, CZYLI WARSZTATY CERAMICZNE undefined

KAWAŁEK SZTUKI, CZYLI WARSZTATY CERAMICZNE

Warsztaty, które w kwietniu odbyły się w grupach IIIA, IIIC, IIID i IIIE ukierunkowane były na swobodny rozwój dziecięcej kreatywności oraz sprzężenie zwrotne w postaci prac będących niezmodyfikowanym efektem pracy dzieci. Program warsztatów łączył rozwój manualny dzieci z możliwością zrobienia prezentów dla mam oraz rozwojem ich zmysłu estetycznego.
Warsztaty te pozwoliły dzieciom na kontakt z materią jaką jest glina, a swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpłynęło na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania.
Starając się nie ingerować w końcowe prace dzieci, czuwałyśmy jedynie nad techniką wykonania, inwencją dziecka, bowiem wyobraźnia jest niezwykle istotna i nie ma potrzeby jej zagłuszać.
Warsztaty te, to również była zabawa materią, możliwość pobrudzenia rąk, ubrań (oczywiście w granicach rozsądku), co sprawiło niewątpliwie dzieciom niesamowitą radość i wprawiło je w dobry nastrój.
Wiola Jadach