Kim będę gdy dorosne undefined

Kim będę gdy dorosne

W drugim tygodniu marca w ramach tygodniowego kręgu tematycznego "Kim będę gdy dorosnę" dzieci poznały różne zawody.
W środę 22. 03. 2017 r. starszaki odwiedziły pobliską aptekę, a maluchy odwiedziły ją w piątek 24. 03. 2017 r. Celem wycieczki było poznanie wyglądu oraz wyposażenia apteki, a także poznanie pracy aptekarza. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom co to jest recepta i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Na koniec dzieci zostały obdarowane małym upominkiem.
W piątek 17 marca 2017r. oraz w środę 22.03. 2017r. przedszkolaki odwiedziły salon fryzjerski Pani Ewy Krawczak oraz Pani Iwony Netkowskiej. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się o specyfice zawodu fryzjera. Dzieci obejrzały narzędzia jakimi posługuje się fryzjer np. nożyczki, maszynka, grzebień, prostownica czy suszarka. Chętne przedszkolaki skorzystały z szybkiej fryzury, którą wykonała Pani fryzjerka. Praca fryzjera bardzo spodobała się dzieciom, a w szczególności dziewczynkom. Na zakończenie dzieci dostały słodki upominek.
W piątek 17 marca 2017r. oraz w poniedziałek 20 marca 2017r. dzieci odwiedziły pobliski sklep PHU Perfekt. Dzieci poznały wyposażenie sklepu, pracę ekspedientki oraz obserwowały klientów robiących zakupy. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwalały także właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały po słodkim cukierku.
W środę 29 marca 2017r. przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny Pani Marty Minoty. Pani dentystka powiedziała dzieciom o konieczności dbania o zęby, zaprezentowała prawidłowe szczotkowanie. Przedszkolaki poznały przyrządy którymi posługują się stomatolodzy. Dzieci wiedzą że wizyta u dentysty nie musi być straszna ale może być bardzo przyjemna. Na koniec spotkania Pani dentystka obdarowała każdego przedszkolaka kolorowanką.

Opracowała: Magdalena Tuszyńska

29.03.2017