Kim są święci? undefined
Wszystkich Świętych

Kim są święci?

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. W ostatni dzień października na zajęciach młodsze i starsze przedszkolaki dowiedziały się, że święci to mieszkańcy Nieba, którzy już na zawsze przebywają z Panem Bogiem. Święci żyją także obok nas - to nasze koleżanki, strażak, ksiądz, mama, babcia, policjant czy sklepowa. Świętym może zostać każdy z nas, "święty kocha Boga, życia mu nie szkoda". 2 listopada to wspomnienie wszystkich zmarłych. Na tę okoliczność dzieci uczyły się na pamięć wiersza:

"Z uśmiechem w życie"

W dzień zaduszny zieleń, kwiaty
na groby niesiemy,
świece, lampki ustawiamy
i wieńce kładziemy.

Zeschłe liście wiatr przerzuca,
słychać czyjeś łkanie.
Wieczny pokój racz dać duszom,
miłosierny Panie!

Na dzisiejszych zajęciach powstały również piękne prace plastyczne "chryzantemy", które można podziwiać na wystawie w naszej sali.

Zapraszamy rodziców do naszej gazetki przy sali przedszkolnej na której można poczytać o dylematach, jakie przeżywa każdy rodzic kiedy trzeba powiedzieć dziecku o czyjejś śmierci.
31.10.2012
Selwana Szołek