Kłapouszki świętują Dzień Pluszowego Misia undefined

Kłapouszki świętują Dzień Pluszowego Misia

" Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek"
Trzecia łapka, czwarta łapka, a to…."

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!"
23 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kl.I-III Szkoły Podstawowej w Resku M. Kęsy, O. Mańkowski, J. Piórkowski, A. Walczykiewicz wraz z opiekunem p. R. Gajdzis i dziećmi z grupy "Kłapouszków" przy Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku świętowały Dzień Pluszowego Misia wspólną zabawą w misiowej krainie. Spotkanie rozpoczęła wychowawczyni grupy K. Kaczor , która przybliżyła dzieciom historię powstania pluszowego misia. Zaproszeni goście przeczytali utwory tematycznie związane ze spotkaniem.
Następnie przedszkolaki wspólnie z uczniami wykonały pracę plastyczną – maskę niedźwiadka. Spotkanie umiliło pląsanie i śpiewanie piosenki "Jadą , jadą misie". Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkania była degustacja przysmaku niedźwiadków- miodu " ..bo przecież taki niedźwiedzi ród, że bardzo lubi miód".
Dzień minął w miłej atmosferze i będzie długo w pamięci przedszkolaków.
Klaudia Pawłowska