KŁOPOTY MISIA ZDZISIA undefined

KŁOPOTY MISIA ZDZISIA

Nasze przedszkolaki wraz z uczniami klas I-III z Zespołu Szkół w Os. Niewiadów obejrzały spektakl, który poruszał zagadnienia dotyczące ogólnie rozumianego bezpieczeństwa zarówno w szkole i w domu, jak i na drodze.
Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Dlatego też niezbędne jest wyrobienie w dziecku odruchu nieufności wobec osób nieznajomych, nauczenie by zawsze mówiło gdzie idzie, z kim, o której godzinie wróci do domu, by podczas nieobecności dorosłych nikomu nie otwierało drzwi. Bardzo ważnym tematem jest także sztuka asertywnego zachowania. Również bezpieczeństwo na drodze i zapobieganie wypadkom drogowym nie może zostać przemilczane. Korzystanie z urządzeń elektrycznych, niekontrolowane zażywanie leków, picie nieoznakowanych napojów – to także sytuacje mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo naszych pociech. Musimy zrobić wszystko, aby nasze dziecko było bezpieczne na co dzień.
Wszystkie te elementy zawarte były w widowisku pt. "Kłopoty Misia Zdzisia", które spotkało się z miłym przyjęciem wśród widowni, szczególnie też dlatego, że dzieci mogły brać aktywny udział w spektaklu.
05.04.2017
Katarzyna Polus