Klub Czytających Rodziców- gr. Jeżyki undefined

Klub Czytających Rodziców- gr. Jeżyki

W ramach innowacji pedagogicznej pt."Książeczki z Tosi skrzyneczki" prowadzonej w grupie Jeżyki powstał "Klub Czytających Rodziców".Członkami klubu zostali rodzice z tejże grupy, którzy wyrazili chęć, przychodzenia do przedszkola i głośnego czytania wybranej bajki. Celem czytania jest wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci mają poczucie, że rodzic czytając jest blisko, poświęca mu uwagę. Czytanie stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań. Czytanie, to proces twórczy pobudza wyobraźnię, dotyka fantazji i uczuć.Zaproszeni rodzice czytają dzieciom bajeczki. Zadaniem klubu jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat, poznanie utworów literatury dziecięcej.
W piątek 19.10.2018 gościliśmy tatę Rafałka, który przeczytał bajeczkę dla dzieci. Dziękujemy i zapraszamy do dalszego wspólnego czytania.

21.10.2018
Katarzyna Bester