Kodomaniacy – grupa II undefined

Kodomaniacy – grupa II

Za nami kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Kodomaniacy". Tym razem w głównej roli kolorowe plastikowe kubki i obręcze.
Zabawa "Kubeczkowe bystre oczko", polegała na układaniu schematu z kubków, a zadaniem dzieci (praca w parach) było jego odwzorowanie i ułożenie takiego samego.
Inną zabawą było ustawianie kubków w schemacie, zapamiętanie układu kubków, zmiana położenie kubka przez nauczyciela i wytypowanie przez dzieci kubków, które zmieniły miejsca.
Zabawa ruchowo-naśladowcza "Cztery pory roku" – wymagała zapamiętania zakodowanych informacji w odniesieniu do czterech obręczy (zielona - wiosna - spacer po sali, żółta - lato- opalanie się, itd.).
Na twarzach dzieci malował się uśmiech, co pozwala wnioskować, że zajęcia się im podobały.
Anna Marmol