Kolędnicy idą undefined

Kolędnicy idą

Dnia 7 stycznia 2014 byliśmy w Muzeum Etnograficznym na krakowskim Kazimierzu. To jedno z działań w ramach projektu Boże Narodzenie. Korzystając z okazji oglądaliśmy szopkę w Bazylice Bożego Ciała, a następnie uczestniczyliśmy w warsztatch pod hasłem KOLĘDNICY IDĄ.
Dlaczego kolędnicy pukają do naszych drzwi? Jak dawniej wyglądało kolędowanie? Kto chodził z kolędą, jak wyglądały grupy kolędnicze, które chodziły po wsiach krakowskich. Co znaczy pojęcie kolęda, jasełka? właśnie tego mogliśmy się dowiedzieć podczas zajęć.
Wspólne przygotowaliśmy także widowisko kolędnicze. Dzieci bardzo dobrze wczuly się w wybrane przez siebie role. Na zakończenie odbyły się także warsztay plastyczne KOLĘDNICZE MASKI, które zabraliśmy ze soba do przedszkola.
07.01.2014
Beata Ćwiertnia