KOLOROWY TYDZIEŃ U "PSZCZÓŁEK" undefined

KOLOROWY TYDZIEŃ U "PSZCZÓŁEK"

W ubiegłym tygodniu w grupie "Pszczółki" w ramach projektu edukacyjnego w czasie zabaw i działań edukacyjnych dzieci zapoznawały się z kolorami – próbowały je rozróżniać i nazywać.
W kolorowym tygodniu przedszkolaki codziennie zakładały stroje w innym kolorze – niezawodni, jak zwykle, rodzice stanęli na wysokości zadania i zadbali, by każdego "kolorowego" dnia ich pociechy miały jak najwięcej na sobie garderoby w kolorze panującym w danym dniu – najczęściej ubrane były w kolory "od stóp do głów":)) W sali dzieci wspólnie z nauczycielem tworzyły kąciki inspirowane kolorem dnia, które przez cały tydzień pobudzały ich wyobraźnię, stały się źródłem doznań estetycznych, pobudzały ich twórczą aktywność. Przez cały tydzień dzieci ćwiczyły "na kolorowo", wykonywały "kolorowe" prace plastyczne, konstruowały "kolorowe" budowle, bawiły się przy "kolorowych" piosenkach, oglądały "kolorową" bajkę, wyszukiwały "kolorów" w posiłkach. Pod koniec tygodnia kolory utrwalały podczas zabawy w kodowanie do piosenki "Kolorowy deszcz" oraz wykonując "kolorowe" eksperymenty.

Zuzanna Kornaś