KOLOROWY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU  undefined

KOLOROWY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

W dniach 03-07.06.2019r. odbył się w naszym przedszkolu "Kolorowy Tydzień".
Podczas "Kolorowego Tygodnia" poszczególnym dniom przypisana była inna barwa. Codziennie dzieci zakładały przynajmniej jeden element garderoby w kolorze odpowiadającym danemu dniu. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, ale efekt godny podziwu.
Organizując dzieciom spotkanie z kolorami wykorzystano ciekawe wierszyki i piosenki. Przedstawiono również teatrzyk kukiełkowy pt. "Czerwony Kapturek".
Podczas kolorowych dni dzieci szukały danego koloru w swoim otoczeniu, gromadziły przedmioty w tym kolorze. Zawsze też wykonywały pracę plastyczną poświęconą danemu kolorowi. Było więc: wydzieranie, malowanie farbami, orgiami, wycinanie, wylepianie. Tydzień zakończyliśmy "tęczowym dniem" podczas, którego przedszkolaki zapoznane zostały z kolorami tęczy. Ciekawe zabawy z wykorzystaniem kolorowych wstążek z bibuły wzbudziły uwagę i zainteresowanie wśród dzieci. To był udany tydzień dobrej zabawy.

Edyta Klimek
Edyta Klimek