KONCERT MUZYCZNY W WYKONANIU ORKIESTRY WOJSKOWEJ undefined

KONCERT MUZYCZNY W WYKONANIU ORKIESTRY WOJSKOWEJ

Dzieci z obu grup uczestniczyły w koncercie muzycznym wykonanym przez Orkiestrę Garnizonową Wojsk Lądowych w Lublinie w składzie kameralnym, w której główną rolę odegrał tatuś Laury. orkiestra powstała w styczniu 1944 roku. w 1991 roku w 200 rocznicę Konstytucji 3 Maja orkiestrę wytypowano do reprezentowania WP podczas uroczystości jubileuszowych Polonii belgijskiej w Katedrze Królewskiej oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Brukseli, a w 2001 r. do promocji uczestnictwa Polski w NATO we Lwowie. orkiestra ma w repertuarze muzykę poważną, marszową, rozrywkową i jazzową, pieśni kościelne i kolędy. W swoim programie posiada też musztrę paradną, z którą zapoznały się nasze dzieci. Wielu z nich chętnie nałożyło mundur.Dzieciaki świetnie się bawiły i na pewno orkiestra na długo pozostanie w ich pamięci.
20.04.2012
Nauczycielki Przedszkola