Koncert Wiosenny undefined

Koncert Wiosenny

Dnia 2 kwietnia w Publicznym Przedszkolu w Rzezawie odbył się Koncert Wiosenny. Gościnnie wystąpił "Kwintet z Duszą" z Akademii Muzycznej w Krakowie, z klasy kameralistyki dr hab. Pawła Soleckiego, w którego skład wchodzą: Kamila Głowacka – flet, Kamil Kuc – obój, Dawid Dusza – klarnet, Paulina Zabłocka – fagot oraz Aleksandra Fedyna – waltornia. Program artystyczny zawierał: "Trois Pieces Breves" cz. I i cz. II Jacques'a Ibert'a oraz "Kominek króla Rene" cz. I i cz. II Dariusa Milhaud'a. Pomiędzy częściami wykonywanych utworów muzycy opisali dzieciom oraz publiczności instrumenty muzyczne, które im towarzyszyły. Podczas koncertu wystąpiły również dzieci ze wszystkich grup, grając na instrumentach perkusyjnych – shekerach - oraz śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Część dziewczynek zaprezentowała "taniec motyli," do muzyki P. Czajkowskiego "Walc Kwiatów" z baletu "Dziadek do orzechów". Koncert wzbudził ogromny entuzjazm dzieci oraz rodziców. Niewątpliwie trzeba bowiem docenić trud i przygotowanie artystów występujących na scenie, tym bardziej tych początkujących. W koncercie udział wzięli: Proboszcz Parafii ks. Tadeusz Kubala,Kierownik GZSZiP Pani Beata Tybik, Pan Sołtys Robert Świercz, Radni z Rzezawy oraz rodzice,dziadkowie występujących dzieci i wszyscy chętni miłośnicy muzyki klasycznej. W ciepłej wiosennej atmosferze i pięknej pogodzie powitaliśmy wiosnę wprowadzając muzyką świąteczny nastrój.
Dorota Szot