KONKURS EKOLOGICZNO-  PRZYRODNICZY undefined

KONKURS EKOLOGICZNO- PRZYRODNICZY

22 listopada odbył się w naszym przedszkolu
I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO- PRZYRODNICZY
pod hasłem: "Przyroda Naszym Skarbem".
Do rywalizacji przystąpiły cztery dwuosobowe drużyny z Gminnego Przedszkola Nr 1, 2, 3 i Siedliska.
W gronie jury zasiadły: p. Agnieszka Ciemachowska- kierownik referatu rolnictwa i ochrony środowiska UM Trzcianka, p. Marta Drzewiecka- podleśniczy szkółki gospodarczej i ds. zagospodarowania lasu Nadleśnictwo Trzcianka oraz p. Danuta Rapke- emerytowany nauczyciel biologii.
Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody, rozszerzenie wiedzy na jej temat oraz budowanie więzi z nią. Konkurs obejmował zadania z ekologii oraz przyrody. Uczestnicy mieli za zadanie m.in.: segregować śmieci, rozpoznawać zwierzęta po wyglądzie oraz po odgłosach, znać zasady recyklingu, układać obrazek z części, odpowiadać na pytania w quizie oraz wiele innych.
Pytania i zadania nie sprawiły przedszkolakom większych trudności.
Po wyrównanych bojach, końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce- Gminne Przedszkole Nr 2
II miejsce- Gminne Przedszkole Nr 1
III miejsce- Gminne Przedszkole w Siedlisku
IV miejsce- Gminne Przedszkole Nr 3
Dzieci z dyplomami i nagrodami rzeczowymi szczęśliwe opuściły nasze przedszkole.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy!

Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Trzcianka oraz Nadleśnictwu Trzcianka za wsparcie finansowe oraz rzeczowe przy organizacji konkursu.
Michalina Przewoźnik